Telewizja online to przyszłość

0

Niezależnie od tego, czy chodzi o sport, czy wiadomości, kanały telewizji, gdzie darmowe filmy online możesz oglądać o każdej porze, to bezpłatne narzędzia telewizji internetowej dają nam dostęp do ogromnej puli treści. Nie wszyscy dostawcy oferują wszystkie treści lub do niektórych treści potrzebne jest płatne konto premium. Jednak w praktyce telewizja internetowa jest tańszym i lepszym wyborem niż tradycyjna kablówka.  

Telewizja internetowa – jak to działa?

Darmowe filmy online i inne programy dostępne są na różne sposoby. Najczęściej są to biblioteki mediów: Często dokonuje się rozróżnienia między bibliotekami mediów publicznych stacji usług, które i tak są dostępne bezpłatnie, a bibliotekami mediów prywatnych kanałów. W tym drugim przypadku często potrzebujesz (płatnego) konta premium. Ponadto wiele bezpłatnych programów ma dostęp do bibliotek mediów międzynarodowych kanałów – od angielskich, przez tureckie, po rosyjskie. Transmisje na żywo: tutaj oferta działa podobnie jak dostęp do bibliotek multimediów. Transmisje na żywo z prywatnych stacji są dostępne tylko po rejestracji. Wielu dostawców tworzy własne treści telewizyjne online lub uzyskuje dostęp do innych treści na żądanie z innych platform. Dotyczy to również np. starszych programów, których dawno nie było w telewizji. Niektóre bezpłatne narzędzia nie tylko zapewniają filmy i nagrania wideo, ale także działają jako radio internetowe.

Funkcje bezpłatnych narzędzi telewizji internetowej

Nie wszystkie prezentowane bezpłatne pliki do pobrania również odtwarzają strumienie bezpośrednio, ale działają tylko jako wyszukiwarka i biblioteka. Niezależnie lub w połączeniu z odtwarzaczem multimedialnym pliki do pobrania mają również następujące funkcje:

  • Niektóre narzędzia do oglądania telewizji na komputerze umożliwiają nagrywanie transmisji na żywo lub innych filmów, a następnie zapisywanie ich, na przykład jako MP4. W wersji bezpłatnej liczba dopuszczalnych nagrań, jeśli w ogóle są dostępne, jest często ograniczona do określonej liczby programów miesięcznie.
  • Jeśli nie chcesz przegapić swojego ulubionego programu lub chcesz automatycznie nagrać go z Internetu, niektórzy dostawcy zrobią to za ciebie lub przypomną ci w odpowiednim czasie o włączeniu transmisji na żywo. Możesz także zapisać całą stację jako ulubioną.
  • W ramach narzędzi telewizji internetowej można wyszukiwać i filtrować określone programy, ale także tematy – na przykład sport i komedia – pod kątem treści o określonej jakości (na przykład tylko filmy HD) lub z napisami w różnych Języki.
  • Elektroniczny przewodnik po programach działa jak gazeta telewizyjna w telewizji internetowej. Możesz filtrować według określonych godzin i kanałów lub oglądać program telewizyjny na następny tydzień.

Dodatkowe funkcje premium podczas oglądania telewizji przez Internet

Chociaż programy do pobrania telewizji internetowej są w większości bezpłatne, istnieją pewne funkcje, które nie będą działać bez rejestracji lub bezpłatnie. W przypadku niektórych dostawców możesz korzystać z następujących funkcji dopiero po zarejestrowaniu i / lub zakończeniu subskrypcji:

  • Dostęp do innych kanałów (międzynarodowych i prywatnych).
  • Brak reklam lub znacznie mniej reklam: wiele bezpłatnych narzędzi bez rejestracji jest finansowanych przez wyświetlanie reklam – gdy tylko zapłacisz, reklamy te nie będą już wyświetlane lub będą wyświetlane tylko w bardzo ograniczonym zakresie.
  • (Nieograniczone) nagrywanie i zapisywanie: nie wszyscy dostawcy pozwalają na nagrywanie i zapisywanie programów na dysku twardym bez logowania lub ograniczają te funkcje do niewielkiej liczby miesięcznie. Te ograniczenia są zawarte w płatnej subskrypcji.
  • Kilka równoległych strumieni w tym samym czasie: Telewizja online na swoim komputerze i telefonie komórkowym u dostawcy online, często działa to dopiero po rejestracji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *