Telewizja internetowa – co musimy wiedzieć?

0

IPTV oznacza „Internet Protocol Television”, co oznacza, że kanały są nadawane przez Internet. To najnowocześniejszy na dziś sposób odbioru telewizji. Jakie są jego zalety?  

Jakoś i programy na żądanie

Podobnie jak telewizja kablowa i satelitarna, możesz nie tylko odbierać telewizję HD przez Internet, ale także cieszyć się programami w jakości Ultra HD. Wszystko, czego potrzebujesz to wystarczająco szybki dostęp DSL, przy czym wystarcza 16 megabitów na sekundę (Mbit / s). Dzięki temu możesz oglądać filmy online, gdzie tylko chcesz i kiedy chcesz. Jedną z zalet jest wideo na żądanie, co oznacza dostęp do tysięcy treści w internetowym sklepie wideo. Nie jest to jednak wyjątkowy punkt sprzedaży IPTV, ponieważ ta usługa jest również oferowana przez kablówki. Klienci Amazon Prime lub Netflix od dawna są przyzwyczajeni do możliwości strumieniowego przesyłania filmów, seriali i innych programów w dowolnym momencie. Do ich ofert można również uzyskać dostęp za pośrednictwem aplikacji w wielu ofertach IPTV, aby każdy mógł sam zdecydować, z której usługi skorzystać i jakie filmy online oglądać. Jedną z zalet IPTV jest telewizja przesunięta w czasie, tj. możliwość wstrzymania, przewinięcia do tyłu lub zapisania programu. Ostatecznie, wielką zaletą telewizji internetowej pozostaje możliwość interaktywnej interwencji w program. Na przykład możesz grać w programy quizowe lub robić zakupy bezpośrednio na kanałach zakupowych bez konieczności korzystania z telefonu. Telewizja internetowa ma również wady. Konieczny jest szybki dostęp DSL z prędkością co najmniej 16 Mbit / s dla treści HD i 25 Mbit / s dla treści Ultra HD.

Jak mogę oglądać telewizję w Internecie?

Oprócz IPTV istnieją inne sposoby odbioru telewizji przez Internet. Z bibliotekami medialnymi lub aplikacjami, jest to również możliwe na laptopie lub smartfonie. Możesz oglądać telewizję internetową nie tylko na dużym telewizorze za pośrednictwem aplikacji Smart TV lub ze specjalnym dekoderem w przypadku starszych telewizorów. W tym samym czasie możesz odtwarzać inną stację, na przykład na smartfonie lub komputerze.

Najnowocześniejszym sposobem oglądania filmów i seriali jest Usługi Wideo na żądanie. Należą do nich serwisy płatne Netflix, Amazon Prime, HBO Go (którego oferta znajduje odzwierciedlenie w ofercie stacji HBO w telewizji internetowej) lub nowy Rakuten, który oferuje głównie treści filmowe za miesięczną opłatą. Znajdziesz też wiele serwisów bezpłatnych, gdzie legalnie możesz oglądać darmowe filmy. Możesz oglądać oryginalne programy o gotowaniu, życiu w luksusie, reklamach, historii lub kosmetykach, a także oryginalne seriale.

Rozdzielczość decyduje o jakości

Jakość obrazu, zależy od jego rozdzielczości i szybkość transmisji bitów (bit rate) oraz liczbę klatek na sekundę. Wskazuje dokładną liczbę pikseli, które zawiera obraz cyfrowy. Zależy to również od rozdzielczości urządzenia, niezależnie od tego, czy oglądasz programy na komputerze, czy na telewizorze. Dostawcy telewizji internetowej zazwyczaj oferują stacje w rozdzielczości SD (576p) i HD (720p) lub Full HD (1080p) oraz niektóre transmisje testowe w rozdzielczości 4K. Ponadto niektórzy dostawcy nadają te same stacje w różnej jakości, z których możesz wybrać tą, która jest lepiej dostosowana do twoich potrzeb. Usługi przesyłania strumieniowego, możesz ustawić dla transmisji określonego filmu lub serialu. Jeśli oglądasz telewizję internetową na telewizji, to wybierz wyższą rozdzielczość. Będzie to wiązało się z większymi wymaganiami dotyczącymi połączenia internetowego, ale przez większość czasu wystarczy zwykłe połączenie z prędkością około 5 Mb / s.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *