PlayStation 5 i wsteczna kompatybilność

Termin wstecznej kompatybilności jest już dość stary i istnieje co najmniej od kilku generacji – już konsola Xbox 360 pozwalała na odpalanie wybranych tytułów z poprzedniczki, a wybrane modele PlayStation 3 pozwalały nawet na granie w gry z pierwszego “szaraka”. Tym bardziej cieszy fakt, że w nowej PlayStation 5, której premiera została zapowiedziana na okres świąteczny bieżącego roku, również pojawi się wczesna kompatybilność – tak przynajmniej mówią oficjalne źródła. Co powinniśmy wiedzieć o kompatybilności w PlayStation 5 i dlaczego jest to jedno z lepszych rozwiązań ze strony Sony?

Czemu wprowadzenie wstecznej kompatybilności w PS5 jest logicznym rozwiązaniem?

Wszyscy doskonale wiemy, że najpopularniejszą konsolą na świecie jest obecnie PlayStation 4. Oznacza to, że posiada ją znacznie więcej ludzi, niż sprzęt konkurencji. Wprowadzenie kompatybilnej wstecznie PlayStation 5-tki będzie skłaniało wszystkich właścicieli poprzedniej jej edycji do dokonania “upgrade’u” – wystarczającym argumentem w tym przypadku może okazać się możliwość przeniesienia całej posiadanej przez siebie biblioteki gier. nawet jeśli PlayStation 5 nie zabłyśnie więc innymi funkcjonalnościami, wsteczna kompatybilność może zapewnić mu “bezpieczny start” i bardzo świetlaną przyszłość.

Podsumowanie

Choć obecnie nie do końca wiadomo, na ile będzie pozwalać wsteczna kompatybilność w najnowszej konsoli firmy Sony, PlayStation 5, pewne jest, że takowa się pojawi. Samo to jest w stanie napawać optymizmem i z nadzieją wyczekiwać kolejnych oficjalnych informacji z obozu “niebieskich”.