Iphone 6s – więcej niż smartfon!

Iphone 6s to urządzenie dziewiątej generacji smartfonów firmy Apple, które miało swoja premierę we wrześniu roku 2015.

Smartfone Iphone 6s – informacje ogólne.

Apple Iphone 6s to przede wszystkim wydajny procesor, wspierany kartą graficzną, jak zaznacza producent, 90% szybszą od tej w Iphone 6. Doskonały design z chropowata powłoką zapewnia pewny chwyt telefonu i intuicyjna obsługę. Całość uzupełnia dobrej jakości aparat fotograficzny o całkiem niezłej matrycy, dający nam możliwość kręcenie filmów w technologii 4K.

Serce produktu.

Obecnie Iphone 6s wspierany jest przez system operacyjny iOS 13. W środku urządzenia znajduje się dwurdzeniowy układ scalony Apple A9 wykorzystujący architekturę ARMv8-A “Twister”. Odpowiednią obsługę graficzną zapewnia układ działający we współpracy z procesorem PowerVR GT7600. Dodatkowo telefon wyposażony jest w 2 GB pamięci operacyjnej i opcjonalnie 32 bądź 128 GB pamięci wewnętrznej. Wszystko to zapewnia płynność działania niespotykaną w większości smartfonów z systemem Android.

Iphone 6s — dodatkowe informacje.

Apple wyposażył swoje urządzenie w w następujące sposoby łączności:

  • WiFi i LTE to łączności internetowej;
  • Bluetooth i NFC i WiFi do łączności z innymi urządzeniami jak np komputer, telefon, drukarka.
  • GPS ze wsparciem GLONASS do wczytywania map i obsługi nawigacji.

Za żywotność i długość działa smartfona odpowiada bateria Li-Po o pojemności 1715 mAh, która umozliwia nam prace na trochę ponad 9 godzin. Czas ładowania telefonu nie powinien przekroczyć 150 minut.