Darmowe filmy online

0

Już od wielu lat telewizja jest obecna w naszym życiu. O ile kiedyś skazani byliśmy na treści, które są aktualnie dostępne, to dziś możemy swobodnie wybierać to co chcemy oglądać. Co więcej są to programy i filmy za darmo. Tą swobodę zapewnia nam telewizja internetowa  

telewizor photo

Oglądaj filmy w telewizji

Wadą telewizji internetowej są ograniczenia samego monitora. Zazwyczaj jest on niewielkich rozmiarów. Jednak istnieje na to prosta recepta. Wystarczy przenieść się na ekran telewizora.

Wszystko opiera się na technologii DLNA . Nowoczesne telewizory ze Smart TV i Windows mają obsługę DLNA. To nam już wystarcza, abyśmy mogli odtwarzać wideo, muzykę lub oglądać zdjęcie (znajdujące się na komputerze) na ekranie telewizora. Jedynym warunkiem jest to, że telewizor Smart TV i laptop (lub komputer stacjonarny) muszą być podłączone do tego samego routera – do jednej sieci Wi-Fi. Oba urządzenia nie muszą być połączone przez Wi-Fi. Jest to możliwe za pomocą kabla sieciowego. Najważniejsze jest to przez jeden router.

Aby nie kopiować filmu na dysk flash USB i oglądać go z dysku flash USB w telewizorze, po prostu wysyłam film bezpośrednio z komputera. Należy pamiętać, że to rozwiązanie jest odpowiednie tylko do przesyłania określonych plików multimedialnych do telewizora. W ten sposób wyświetlanie filmu online (okno przeglądarki) na ekranie telewizora lub całego pulpitu (wszystko, co dzieje się na ekranie komputera) zakończy się niepowodzeniem. Możesz jednak skorzystać z funkcji Miracast Wireless Display (WiDi) w systemie Windows 10 lub jeszcze lepiej podłączyć komputer do telewizora za pomocą kabla HDMI. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć folder na komputerze z niezbędnymi plikami, kliknąć prawym przyciskiem myszy plik wideo, audio lub zdjęcie i wybrać „Przenieś na urządzenie”. Nasz telewizor powinien pojawić się na liście. Możesz dodawać inne pliki do listy odtwarzania (przeciągając je tam), usuwać je, wstrzymywać, przewijać do tyłu, dostosowywać dźwięk itp. Oznacza to, że możemy kontrolować cały proces odtwarzania filmu na telewizorze z komputera.

Ewentualne problemy z odtwarzaniem

Czasami komputer nie widzi telewizora na liście urządzeń do odtwarzania. Po kliknięciu „Prześlij na urządzenie” telewizor po prostu nie znajduje się na liście. Aby rozpocząć, poczekaj chwilę (menu powinno być otwarte). Musisz upewnić się, że telewizor ma funkcję Smart TV i jest podłączony do tego samego routera, co komputer. Niekiedy określonego pliku wideo nie można odtworzyć na telewizorze. Błąd brzmi – „Format nieobsługiwany” lub „Plik nie jest czytelny lub nie został znaleziony”. Tutaj nie ma dobrego rozwiązania. Najpewniej telewizor naprawdę nie obsługuje formatu pliku wideo, który próbujesz na nim odtworzyć.

Jak działa telewizja internetowa?

Aby oglądać telewizję internetową, nie trzeba kupować dodatkowego sprzętu. Możesz po prostu użyć gadżetów łączących się z Internetem. Tą opcją może być komputer, smartfon lub inne urządzenia. Telewizja internetowa ma wiele zalet:

  • programy telewizyjne można oglądać w dowolnym miejscu, ponieważ najważniejszym warunkiem jest dostępność Internetu;
  • szeroki wybór kanałów zadziwi nawet wyrafinowanych widzów, ponieważ jest ich kilka razy więcej niż w zwykłej telewizji;
  • możesz oglądać programy, nawet jeśli nie ma Cię w domu, ponieważ strony mają możliwość ich nagrywania;

Musisz tylko znaleźć odpowiednią stronę, a następnie wybrać program lub filmy za darmo online, które cię zainteresują. Następnie możesz nagrać program lub wyświetlić go w czasie rzeczywistym.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *