Czy powtarzanie tego samego filmu potrafi być dobrą rozrywką?

0

Okazuje się więc, że są filmy, które uznawać możemy za ponadczasowe w swojej klasie, powodujące, że oglądanie ich wielokrotnie, pozwala nam odkrywać nowe walory. Sądzimy więc, że film, jakim jest komedia obyczajowa “Sami Swoi”, jest jednym z tego typu filmów, które oglądamy z zapartym tchem po raz kolejny, nie przejmując się tym, czy to pierwszy seans z nim, czy następny.

telewizor photo

Co sprawia, że film chcemy oglądać ponownie?

Często jest tak, że treści, które przekazywane są w różnych dziełach kinematografii mimo tego, że widzimy je po raz kolejny, okazują się dla nas wyjątkowe, co sprawia, że chcemy powtórzyć oglądanie naszego ulubionego filmu po raz kolejny. Jakie więc treści sprawiać będą wrażenie właśnie tych ponadczasowych, które będziemy chcieli odkryć w filmie na nowo? Może to na pewno być zaskakująca, ciekawa fabuła, która pozwoli nam się odkrywać na nowo, ponieważ znając główne wątki, będziemy mogli dostrzec mniejsze rzeczy, szczegóły, które pierwotnie umknęły naszemu oku. Często czynnikiem sprawiającym, że chcemy powtórzyć nasz seans, będą niesamowici aktorzy, którzy sprawią, że postacie będą barwne i ciekawe, nie chowając się w cieniu i odcieniach szarości, a błyszcząc ciekawymi charakterami. Nie możemy oczywiście zapomnieć o żartach, kultowych tekstach, dowcipach i innych kwestiach, które zapadły nam w pamięć, sprawiają one w końcu, że nasz film staje się wyjątkowy. Film powinien też prezentować nam świat, po którego zobaczeniu, będziemy w stanie szczerze uwierzyć, że to, co jest nam pokazywane, mogłoby być realne, a nawet nam coś poniekąd przypomina.

Dlaczego więc “Sami Swoi” to idealny przykład takiego filmu?

Wszystkie wyżej wymienione cechy sprawdzają się w kwestii filmu “Sami Swoi” tego arcydzieła z 1967 roku. Historia Kargulów i Pawlaków wciąga nas na nie jeden seans, pozwalając nam dostrzec coraz to nowe części w wątkach, które zachwycą nas zarówno za pierwszym seansem filmowym, jak i każdym kolejnym. Oczywiście nie możemy narzekać na obsadę aktorską, której przodują Wacław Kowalski i Władysław Hańcza, odgrywając role głów dwóch zwaśnionych rodzin, główni bohaterowie są ciekawie zbudowanymi postaciami, które funkcjonują w taki sposób, byśmy byli chętni odkrywać ich historię z ciekawością za każdym razem. Nie sposób pominąć też niesamowitej atmosfery budowane przez film, jest ona bowiem skonstruowana w taki sposób, by każda osoba była w stanie utożsamić się treściami, jakie film przekazuje, jednocześnie dając nam do zrozumienia, że świat, który obserwujemy, jest jak najbardziej realny. W tak dobrej komedii obyczajowe, jak “Sami Swoi” nie mogło oczywiście zabraknąć wszelkiego rodzaju żartów sytuacyjnych, zabawnych tekstów, które wprowadzałyby otoczkę do sporu toczonego przez dwie zwaśnione rodziny.

Wielu z nas dotąd miło wspomina to, co prezentują “Sami Swoi”

“Sami Swoi” film prezentujący się dotąd dobrze, mimo tego, że premiera miała miejsce ponad pięćdziesiąt lat temu. Możemy teraz spędzić czas z tym wybitnym filmem, oglądając go w legalnej telewizji internetowej, co niewątpliwie dodaje mu wartości, nie musimy bowiem zastanawiać się już, kiedy będziemy mieli okazję obejrzeć film “Sami Swoi” w telewizji publicznej. Mamy więc szansę na wybitny seans filmowy, nieważne, czy tę komedię obyczajową oglądamy po raz pierwszy, czy już kolejny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *